Војводина прегазила Напредак у Новом Саду

Фудбалери Војводине убедљиво су у Новом Саду победили Напредак резултатом 5:0 у утакмици 35. кола Суперлиге Србије.

Војводина прегазила Напредак у Новом Саду Војводина прегазила Напредак у Новом Саду

Након пораза од Чукаричког у претходној рунди шампионата Србије, Војводина се убедљивом победом над Напретком вратила на прави колосек и остала легитиман конкурент за пласман у европска такмичења.

Стрелци за Војводину били су Ивановић у 14, Радуловић у 30, Кораћ у 38, Савићевић у 45. и Зукић у 57. минуту.

Домаћин је повео већ у 14. минуту када је Лазаревић центрирао, а Ивановић спретним ударцем главом скренуо лопту уз саму стативу.

У 30. минуту је било два нула пошто је Радуловић шутирао са 20 метара, а лопта некога закачила и завршила тик изнад пречке.

Инспирисана Воша је наставила да напада и ствара шансе, па је до краја првог полувремена постигла још два гола.

У 38. минуту после уигране акције из корнера, Петровић је центрирао, а Кораћ главом послао лопту уз саму стативу за 3:0.

У последњим тренуцима првог полувремена Радуловић је одиграо дупли пас са Зукићем, а онда одложио до Савићевића који је са двадесетак метра послао прецизну лопту уз стативу за немилосрдних 4:0.

Тек што је почело друго полувреме, Војводина је постигла нови гол. Сери је погодио после Ивановићеве асистенције, али је из ВАР собе стигла информација да је био офсајд.

Дилеме није било у 57. минуту када је Лазаревић центрирао са десног бока, а Зукић у паду главом савладао Балевића за коначних и убедљивих 5:0.

Војводина у наредном колу гостује Радничком из Крагујевца у директном окршају за четврто место на табели Суперлиге. Новосађани су тренутно шести са два бода мање од Радничког и изједначени са петопласираним Чукаричким.

Напредак већ пет кола не зна за победу и закуцан је за дно горњег дела табеле на којем се налазе тимови који играју плеј-оф. У наредној рунди Суперлиге, у Крушевац стиже Црвена звезда.