Фудбалери Сент Паулија изборили повратак у Бундеслигу

Фудбалери Сент Паулија изборили су повратак у Бундеслигу, пошто су на свом терену победили Оснабрик са 3:1 у мечу 33. кола Друге Бундеслиге.

Сент Паули се тренутно налази на првом месту на табели са 66 бодова коло пре краја првенства и обезбедио је пласман у Бундеслигу чиме је изазвао велико славље навијача које се са стадиона проширило и на градским улицама.

Холштајн Кил је други са 65 бодова, а овај клуб је у суботу практично обезбедио пласман у Бундеслигу. Фортуна је трећа на табели са 60 бодова, а клуб из Дизелдорфа играће у баражу за пласман у Бундеслигу.

Два гола за Сент Паули у данашњој утакмици постигао је Оладипо Афолајан у седмом и 58. минуту, а једном у стрелце се уписао Марсел Хартер у 68. минуту.

Једини гол за Оснабрик постигао је Ларс Кел у првом минуту надокнаде времена из пенала.

Сент Паули је последњи пут у Бундеслиги играо у сезони 2010/2011. када је на крају освојио последње, 18. место.

Оснабрик је тренутно на последњем, 18. месту на табели Друге Бундеслиге са 25 бодова. Овај клуб је испао у Трећу Бундеслигу.