Реал убедљив против Кадиза, Ђирона прескочила Барселону на табели

Фудбалери Реал Мадрида победили су Кадиз 3:0 у утакмици 34. кола шпанске Примере. Ђирона је после преокрета победила Барселону 4:2.

Мадридски клуб направио је добру увертиру пред реванш меч полуфинала Лиге шампиона са Бајерном.

Реал је био бољи тим и у првом и у другом полувремену. Домаћи тим је константно био на половини ривала, чинило се да у сваком нападу може да постигне погодак, али су домаћи навијачи на погодак својих миљеника морали да сачекају други део утакмице.

Брахим Диаз је у 51. минуту на асистенцију Луке Модрића донео предност "краљевском клубу", да би у 68. Џуд Белингем повисио на 2:0.

Хоселу је у трећем минуту судијске надокнаде поставио коначних 3:0 на мечу.

Барселона препустила друго место Ђирони

Ђирона је на домаћем терену са три гола у другом полувремену успела да преокрене против Барселоне.

Гости су затресли мрежу Ђироне већ у трећем минуту поготком Кристијансена после асистенције Јамала. Само минут касније Добвик је поравнао на 1:1.

Барселона потом голом са беле тачке Роберта Левандовског у судијској надокнади првог полувремена долази до предности.

У 65. минуту Порту доноси поравнање домаћем тиму, а само два минута касније Гутиерез доноси потпуни преокрет Ђирони.

Порту је у 74. минуту ставио тачку на утакмицу ефектним голом са руба шеснаестерца.

Барселона је имала неколико прилика да умањи заостатак али није успела.