Ливерпул посустаје у шампионској трци, Јунајтед после преокрета бољи од Шефилда

Фудбалери Евертона савладали су Ливерпул резултатом 2:0 у мечу заосталог, 29. кола Премијер лиге. Манчестер јунајтед је после преокрета био бољи од Шефилда 4:2.

Осим што су значајно умањили шансе градског ривала да дође до титуле у опроштајној сезоони Јиргена Клопа, играчи Евертона су направили значајан корак ка опастанку у лиги.

Вођство домаћој екипи донео је Џарад Брентвајт у 27. минуту меча.

Много пута ове сезоне Ливерпул је успевао да преокрене резултат, али када је Доминик Калверт-Луин у 58. минуту удвостручио вођство, било је јасно да "црвени" имају мале шансе да остваре позитиван резултат.

До краја меча нису успели да постигну гол и забележили су други пораз на претходне три лигашке утакмице чиме су се значајно удаљили од освајања титуле шампиона у Премијер лиги.

Манчестер јунајтед је на свом терену био бољи од Шефилда, после резултатског преокрета.

Вођство гостима донео је Џејден Богл у 35. минуту, а изједначио је Хари Мегвајер у 42. У другом полувремену. Шефил је поново дошао до предности поготком Бена Бреретона Дијаза у 50, а у 61. минуту Бруно Фернандеш је направио ново изједначење.

Фернандеш је још једном био прецизан у 81. минуту, а Расмус Хојлунд је у 85. минуту поставио коначан резултат утакмице.