Јувентус упркос поразу од Лација обезбедио финале Купа Италије

Фудбалери Јувентуса пласирали су се у финале Купа Италије упркос поразу од Лација резултатом 2:1 у другом полуфиналном сусрету.

Јувентус је у првом мечу славио са 2:0 што се испоставило довољним за пласман у финале.

Лацио је одлично започео меч и већ у 12. минуту повео преко Татија Кастељаноса коме је асистирао Луис Алберто.

Пут ка преокрету настављен је у другом полувремену, а исти играчи билу су заслужни и за поравнање у укупном скору. Албето се још једном нашао у улози асистента, а Кастељанос донео велику радост домаћим навијачима.

Међутим, Јувентус је до краја ипак успео да постигне гол који им је донео пролаз даље.

У 83. минуту меча резервисти Тимоти Веа и Аркадијуш Милик омогућили су екипи Масимилијана Алегрија да остане у трци за трофеј ове сезоне.

Американац је асистирао Пољаку за једини гол гостију на мечу, а Лацио до краја није успео да дође до новог поготка и продужетка утакмице.

Филип Костић одиграо је цео меч за Јувентус, док је Душан Влаховић игру напустио у 81. минуту када га је заменио стрелац јединог гола за госте.

Јувентус ће у финалу играти са бољим из меча између Аталанте и Фјорентине који је на програму у среду.

Тим из Фиренце је славио у првом сусрету са 1:0 на домаћем терену.