Астон Вила изненадила Арсенал у дербију Премијер лиге - Сити на врху табеле

Фудбалери Астон Виле надиграли су тим Арсенала са 2:0 у последњој данашњој утакмици 33. кола Премијер лиге. После ове победе су на четвртој позицији табеле и увећали су шансе за пласман у групну фазу Лиге шампиона.

У својеврсном дербију врха табеле одвијала се равноправна борба током целе утакмице у којој је домаћи Арсенал важио за фаворита.

Ипак, у самој завршници гости су на само пар минута преузели иницијативу и дошли до драгоцених бодова у борби за очување четврте позиције на табели.

Прво је у 84. минуту игре Леон Бејли затресао мрежу домаћина после одличног додавања Мусе Дијабија, да би само три минута касније Оли Воткинс постигао и други погодак за коначну победу.

Арсенал је упркос поразу остао на другој позицији на табели са 71. освојеним бодом колико има и трећепласирани Ливерпул који је такође изгубио на свом терену од Кристал паласа.

Астон Вила је тренутно четврта са три бода више испред Тотенхема који има 60. бодова.