Атлетико надиграо Ђирону после преокрета

Фудбалери Атлетика победили су тим Ђироне са 3:1 на свом терену у утакмици 31. кола Ла Лиге. Екипа Дијега Симеонеа је у својеврсном дербију врха табеле остварила врло важан тријумф у борби за пласман у Лигу шампиона.

Тим Ђироне је одлично ушао у меч у Мадриду и повео са 1:0 већ у четвртом минуту поготком Артема Довбика, запретивши да ће приредити изненађење на гостовању.

Домаћини су ипак у наставку преузели иницијативу и успели да дођу до изједначења у 34. минуту поготком Гризмана са беле тачке.

Наставила се равноправна и неизвесна борба на терену, а домађини у самом финишу полувремена, у шестом минуту судијске надокнаде, успевају да дођу до предности од 2:1 поготком Кореје, којем је асистирао Мората.

Већ на почетку другог полувремена, у 50. минуту, Гризман постиже и гол из игре, чиме је практично обезбедио победу свом клубу који се сада учврстио на четвртој позицији.

Упркос поразу Ђирона је остала на трећем месту и ако не буде већих изненађења завршиће сезону међу четири најбоља тима и избориће пласман у Лигу шампиона.