Навијачи Хајдука упали на терен након победе Динама у хрватском Купу

Након утакмице хрватског Купа и победе Динама против Хајдука са 1:0, део навијача сплитског клуба утрчао је на терен стадиона Пољуд и кренуо према играчима Динама који су славили пласман у финале Купа.

Веће последице су избегнуте јер су фудбалери Динама потрчали према тунелу и тако се спасили.

Полиција је одмах интервенисала и навијачи су потерани назад на трибину, преноси Хина.

Навијачи Хајдука су током напада гађали играче Динама бакљама и седиштима а инциденти су се наставили и ван стадиона.

У више наврата напали су полицију стакленим флашама, бакљама и камењем, палили су контејнере, а наводно су појединци користили летве као оружје.

Из сплитско-далматинске Полицијске управе је саопштено да је ухапшен 51 навијач, да су повређена три полицајца и превезена у болницу, а једно возило је оштећено.

Навијачи су запалили више контејнера на улицама чији пожари су претили да се пренесу на оближње аутомобиле, што су спречили ватрогасци које су штитили полицајци.

Подручје око стадиона је надлетао хеликоптер, а полиција је наставила да надзира јавна места да би спречила даља окупљања навијача после престанка нереда око 22.30.

Фудбалере Динама полиција је пустила из стадиона у 23.00, а градоначелник Сплита Ивица Пуљак је на друштвеној мрежи "Фејсбук" осудио нереде и напоменуо да "нема оправдања за насиље".

Динамо је на сплитском Пољуду победио Хајдук минималним резултатом, голом Сандра Куленовића у 15. минуту, док је у другом полуфиналу Ријека  идентичним резултатом поразила Локомотиву голом Ивана Смолчића у 70. минуту.

Ове године финале се игра на две утакмице, прва је 15. маја у Загребу, а реванш је 30. маја на стадиону Рујевица у Ријеци.