Баждар донео тријумф Партизану против Спартака

Фудбалери Партизана савладали су у Београду суботички Спартак са 1:0 у 27. колу Суперлиге Србије. Једини стрелац на утакмици био је Самед Баждар.

Фудбалери Партизана дошли су до 20. тријумфа у досадашњем делу Суперлиге Србије, а Спартак је уписао 14. пораз.

Једини стрелац на утакмици у Београду био је Самед Баждар у 21. минуту, када је искористио лошу позицију дефанзиваца Спартака и након лоше интервенције голмана гостију Александра Вулића после шута Бибраса Натха спровео лопту у мрежу.

Црно-бели су одиграли два потпуно различита полувремена, у првом су били офанзивни, док су у другом били приморани под навалом гостујућих фудбалера да се бране.

У другом делу меча није било већих прилика ни у једном табору, утакмица је прошла у покушајима Спартака да се домогне гола, међутим, црно-бели су добро решавали задатке у одбрани. Један од истакнутијих у редовима Партизана, поред голмана Александра Јовановића, био је и Бојан Ковачевић који је усмеравао, али и блокирао противнике.

Партизан ће у наредном колу гостовати код Вождовца, док ће Спартак дочекати нишки Раднички.