Спектакуларан преокрет Њукасла против Вест Хема

Фудбалери Њукасла победили су после преокрета екипу Вест Хема са 4:3 у утакмици 30. кола енглеске Премијер лиге.

Њукасл је одиграо вероватно најбоље полувреме од почетка сезоне. Домаћа екипа је упркос заостатку 3:1 после 48 минута игре успела да постигне три гола у другом делу, а да не прими ниједан.

"Чекићари" су постигли два гола у првом делу меча, али је статистика поседа лопте и шутева у гол била на страни тима који са клупе предводи Еди Хау.

Њукасл је већ у шестом минуту допао до вођства, пошто је са беле тачке прецизан био Исак.

Антонио је на асистенцију Пакете у 21. минуту поеавнао резултат на 1:1, да би у чак десетом минуту надокнаде првог дела Кудус на асистенцију Боуена донео предност гостујућем тиму.

Боуен је и сам потом у 48. минуту постигао гол за великих 3:1 за екипу Вест Хема.

Исак је у 77. минуту поново са беле тачке смањио заостатак Њукасла на 3:2. У наредном  периоду, Харви Барнс је на ноге подигао скоро 53.000 навијача на "Сент Џејмс парку".

Прво је у 83. минуту поравнао на 3:3, да би у 90. поставио коначних 4:3 на утакмици.

Вест Хем је у последњих неколико минуа покушао да дође до изједначења, али је одбрана Њукасла добро функционисала.