Олимпијакос у Бачкој Тополи бољи од Макабија за четвртфинале Лиге конференција

Фудбалери Олимпијакоса савладали су Макаби Тел Авив након продужетка резултатом 5:1 и пласирали се у четвртфинале Лиге конференција.

Меч је због политичке ситуације у Израелу одигран у Бачкој Тополи на стадиону ТСЦ-а.

Олимпијакосу је била потребна победа од три гола разлике како би меч увели у продужетак, у чему је грчки клуб успео.

Већ након првог полувремена, номинални гост је имао три гола предности након голова Данијела Поденса у 10, Константиноса Фортуниса у 36. и Ајуба ел Кабија у другом минуту надокнаде.

Еран Захави је из пенала у 57. минуту смањио вођство, али је предност од три гола Олимпијакосу вратио Ел Каби у 65. минуту.

Голова у регуларном делу више није било, па се отишло у продужетке, где се Олимпијакос боље снашао.

Прво је Стеван Јоветић погодио за 5:1 у 93. минуту, да би коначан резултат поставио Јусуф ел Араби у 103. минуту.