Арсенал немилосрдан против Вест Хема

Фудбалери Арсенала савладали су на гостовању екипу Вест Хема резултатом 6:0 у мечу 24. кола енглеске Премијер лиге.

Меч у Лондону је био решен већ након првог полувремена, пошто је Арсенал у периоду од само 14 минута стигао до четири гола предности.

Прво је у 33. минуту након центаршута Деклана Рајса из корнера Вилијам Салиба главом савладао Алфонса Ареолу.

Вођство Арсенала удвостручио је Букајо Сака из пенала који је над њим начињен у 41. минуту.

У 44. минуту поново је Деклан Рајс био асистент, а у стрелце се овога пута уписао Габријел.

Тачку на одлично полувреме "тобџија" ставио је Леандро Тросар у другом минуту надокнаде времена.

У наставку је Арсенал наставио у истом ритму. Мрежа домаћег тима била је све пунија, а трибине Олимпијског стадиона у Лондону све празније.

Сака је својим другим голом повећао предност на 5:0, док је Рајс након две асистенције постигао и гол против свог бившег клуба.