Нигерија у финалу Купа афричких нација

Фудбалери Нигерије савладали су после бољег извођења једанаестераца 4:2 Јужну Африку у полуфиналу Купа афричких нација

Прво полувреме протекло је без конкретнихузбуђења, једину значајнију прилику имала је Јужна Африка, и то преко Макгопе чији је ударац успео да заустави Нвабили.

Други период донео је доста више узбуђења.

Нигерија је преузела већу теренску иницијативу, а такав приступ омогућио је екипи да искористи велику грешку Мвале који је скривио пенал у 64. минуту. Три минута касније, сигуран са беле тачке био је Вилијам Трост-Еконг који је донео предност зеленима.

Јужна Африка је после примељеног гола кренула на све или ништа, али њихови напади нису били довољно опасни по гол Нигерије.

У финишу утакмице уследио је мало је рећи хаос на терену. У 85. минуту Виктор Осимен дуплирао је предност својој репрезентацији, ипак, после ВАР анализе његов погодак поништен је због прекршаја током акције.

Већ у 88. минуту, судија је досудио пенал за Јужну Африку, а изједначење свом тиму донео је Тебохо Мокоена.

У продужецима Нигерија је имала теренску иницијативу, али није могла до гола ривала, па се ушло у пенале, у којима су зелени били концентрисанији, па у финалу чекају бољег из дуела Обале Слоноваче и Демократске Републике Конго