Необјашњив кикс Алисона коштао Ливерпул, Арсенал опет у трци за титулу

Фудбалери Арсенала савладали су лидера Премијер лиге Ливерпул 3:1 у мечу 23. кола Премијер лиге. Утакмицу је обележио кикс голмана Ливерпула Алисона Бекера, који је у 67. минуту лошом проценом "асистирао" за гол Габријела Мартинелија за 2:1.

Дешава се и најбољима, па тако и првом голману лидера Премијер лиге.

Секвенца која је донела предност Арсеналу од 2:1 у 67. минуту почела је дугом лоптом на Габријелу Мартинелију. Вирџил ван Дајк је добро заградио нападача Арсенала. Алисон Бекер је већ искочио на линији казненог простора и потом скочио, очекујући да ће лопта високо одскочити.

Ту је погрешио у процени и уместо избацивања што даље од гола је у скоку асистирао Мартинелију, који је затресао празну мрежу.

Арсенал је повео голом Букајоа Саке у 14. минуту. Резултат је враћен на егал у 45+3. минуту после аутогола Габријела Магалаеша. Затим је уследио већ описани гол Мартинелија.

Ибрахима Конате у 88. минуту добија други жути картон и самим тим оставља Ливерпул у неповољној позицији. Домаћи играчи то користе, Леонардо Тросар у 90+2. минуту протура лопту кроз ноге Алисону за велико славље на "Емирејтсу".

Прекинут је низ Ливерпула од 15 првенствених мечева без пораза. Претходно су у Премијер лиги поражени 30. септембра прошле године од Тотенхема 2:1. Арсенал се попео на друго место са 49 бодова, два мање од вечерашњег ривала. Не треба да се заборави да трећи Манчестер сити са 46 бодова има и два меча мање.