Малерозни Петровић у поразу Челсија, Јунајтед убедљив на годишњици несреће у Минхену

Фудбалери Челсија са Ђорђем Петровићем на голу поражени су на "Стамфорд бриџу" са 4:2 од Вулвса у мечу 23. кола Премијер лиге. Манчестер јунајтед је победио Вест Хем 3:0 на "Олд трафорду".

После доброг издања у поразу 4:1 од лидера Премијер лиге Ливерпула, Ђорђе Петровић није имао среће против Вулвса на "Стамфорд бриџу". Примио је два гола сплетом несрећних, али редовних околности у фудбалу, а трећи из пенала.

Кол Палмер је довео домаћина у вођство у 19. минуту. Већ три минута касније "плавци" губе лопту на својој половини и отвара се контра. Матеус Куња добија лопту на левој страни, па се лопта после његовог шута одбија од високо подигнуте ноге Тијага Силве, те вара Петровића у припреми да се одрази ка десној стативи.

Слична ситуација и у 43. минуту. Овога пута течан напад по десној страни, Рајан Аит Нури се убацио у казнени простор, у пуном налету шутирао по земљи и поново се лопта одбила о дефанзивце Челсија, ухвативши Петровића изненађеног. Аутогол је био дело Алекса Дисасија.

Матеус Куња је дошао до другог поготка на мечу у 63. минуту, па је хет-трик комплетирао у 82. минуту са "беле тачке".

Почасни гол за Челси дао је Тијаго Силва у 86. минуту.

Вулвси су овом победом сменили Челси на 10. месту.

Наредни ривал Челсија у Премијер лиги је Кристал палас. Вулвси играју код куће против Брентфорда.

Хојлундова рођенданска "посластица" на рачун Вест Хема

Манчестер јунајтед је на "Олд трафорду" славио против Вест Хема са 3:0.

Први погодак постигао је слављеник Расмус Хојлунд у 23. минуту. Млади Данац је ефектним голом наставио низ сјајних игара четири поготка у исто толико претходних мечева.

Велики промашај Емерсона за потенцијално изједначење у 48. минуту брзо је кажњен на другој страни. Алехандро Гарнаћо је дуплирао предност домаћина.

Гарнаћо је други гол на утакмици постигао у 85. минуту.

Меч је имао посебну сентименталну ноту због годишњице чувене авионске несреће у Минхену из 1958, кад је 11 чланова клупске делегације Јунајтеда погинуло. Њима је одана почаст пре меча.

У следећем колу Јунајтед гостује код Астон виле, док Вест Хем дочекује Арсенал.