Осам голова у ремију Њукасла и Лутона

Фудбалери Евертона и Тотенхема ремизирали су 2:2 у утакмици 23. кола енглеске Премијер лиге. Њукасл и Лутон на "Сент Џејмс парку" одиграли су 4:4.

Џеред Брантвајт коштао је екипу Тотенхема треће позиције на табели. Гости су повели већ у четвртом минуту поготком Ришарлисона, али је изједначио Џек Харисон у 30. минуту.

Бразилац Ришарлисон својим другим голом на мечу у 41. минуту поново је донео предност гостујућем тиму.

Резултат се није мењао све до 90+4 минуту када је Џаред Брентвајт погодио за изједначење и бод Евертона.

У наредном колу Премијер лиге, Тотенхем дочекује Брајтон, а Евертон иде у госте Манчестер ситију.

Голеада на "Сент Џејмс парку"

Њукасл и Лутон одиграли су једну од најзанимљивијих утакмица ове сезоне.

Домаћа екипа повела је преко Лонгстафа у седмом минуту, али су гости до изједначења дошли у 21. поготком Оша. Само два минута касније Лонгстаф постиже нови погодак и враћа предност Њукаслу.

Рос Баркли потом у 40. доноси ново изједначење и поставља коначних 2:2 на полувремену.

У наставку је уследио период доминације Лутона. Гости су преко Мориса повели са 3:2 у 59. минуту, да би у 62. Адебајо повисио на значајних 4:2.

Њукасл није лако желео да на домаћем терену сва три бода препусти ривалу, па је Трипије у 67. смањио на 4:3, да би коначан резултат - 4:4, поставио Барнс у 73.