Сити после Барнлија други на табели, Петровић примио четири гола против Ливерпула

Манчестер сити савладао је на домаћем терену екипу Барнлија 3:1 у утакмици 22. кола Премијер лиге. Фудбалери Тотенхема после преокрета савладали су екипу Брентфорда са 3:2.

Сити је био убедљив и у свим сегментима игре бољи од ривала током читавог меча.

Домаћа екипа повела је поготком Хулијана Алвареза у 16. минуту на асистенцију Нуњеса. Исти фудбалер је у 22. дуплирао предност домаће екипе, чиме је поставио и коначни резултат на полувремену.

Сити је већ по почетку другог стигао до новог гола. у 46. минуту Родри је после добре асистенције Фодена ставио екипу Барнлија у незавидну позицицију.

Домаћи фудбалери су и у наставку меча имали неколико прилика, али екипа Пепа Гвардиоле није могла до поготка.

Промашаје Ситија казнио је Ал Дахил који је после гужве пред голом Едерсона на асистенцију Фофане у трећем минуту надокнаде поставио коначних 3:1.

Српски голман на голу Челсија Ђорђе Петровић примио је четири погодка од лидера Премијер лиге Ливерпула. Да није само до њега већ и одбране "плаваца", односно немоћи целе екипе, говоре и 28 шутева Ливерпула, од чега 13 у оквир гола. Утешни погодак Челсија дело је Кристофера Нкункуа.