Бајерн сигуран на гостовању, Штутгарт разбио Лајпциг

Фудбалери Бајерна надиграли су Аугзбург са 3:2 на гостовању у првој данашњој утакмици 22. кола Бундеслиге, а први погодак за вођство гостију постигао је Александар Павловић, Србин са немачким пасошем. На својим теренима Убедљибо су славили Штутгарт над Лајпцигом са 5:2 и Вердер над Фрајбургом у Бремену са 3:1.

У својеврсном баварском дербију Бајерн је на гостовању дошао до вођства у 23. минуту првим голом Александра Павловића за тим из Минхена.

У наставку врло равноправне игре Бајерн је дуплирао предност поготком Дејвиса у петом минуту судијске надокнаде првог полувремена.

На почетку другог полувремена Аугзбург у 53. минуту смањује на 2:1 поготком Демировића али само пет минута касније Хари Кејн увећава предност Бајерна.

Учинило се да неће бити неизвесности о победнику меча али су до краја утакмице свирана два пенала за Аугзбург. Први, у 88. минуту, који искусни 33-годишњи Свен Мишел није искористио, други у 90+4. минуту, који је Демировић успешно реализовао али је само ублажио пораз.

Тим Штутгарта је на свом терену надиграо Лајпциг са 5:2 и учврстио се на трећем месту табеле

Штутгарт је до вођства дошао у 25. минуту поготком Милота из пенала, да би предност дуплирао Ундав пет минута касније. Пар минута касније наду Лајпцигу вратио је Шешко поготком за 2:1.

Али већ на старту другог полувремена није било дилеме о победнику. Два гола предности домаћима вратио је Левелинг у 48. минуту, али се Лајпциг ни тада није предао, седам минута касније погодио је Опенда. Ипак, испоставило се да Лајпциг није имао снаге да се врати у меч, ривала је са још два гола докрајчио Ундав, погађао је у 56. и 75. минуту.

Вердер је остварио вредан тријумф против Фрајбурга у Бремену са 3:1, а победника није било у дуелима Хофенхајма са Хајденхајмом и Волфсбурга са Келном а оба меча су равршена идентичним резултатом 1:1.