Звезда надиграла суботички Спартак на Кипру

Фудбалери Црвене звезде победили су суботички Спартак резултатом 3:1 у трећем припремном мечу на Кипру.

После победа против кипарског друголигаша Акритаса са 3:2 и мађарског Залаегершега са 1:0, изабраници Владана Милојевића су против ривала из Суперлиге Србије били најубедљивији.

Звезда је против екипе Ненада Лалатовића повела у 23. минуту преко Владимира Лучића.

Предност је у 47. минуту дуплирао Лазар Николић, а победу је осигурао Јован МИјатовић голом са пенала у 66. минуту. Почасни гол за Спартак постигао је Војо Убипарип у 82. минуту.

Оба тренера су комбиновала са саставима и правила велики број измена у другом полувремену.

Тренер Владан Милојевић, који уиграва тим без Хванга, Букарија, Красоа, Иванића и Катаија, истакао је квалитет утакмице.

"Било је ово више од пријатељске утакмице. Заиста као да је била првенствена провера. Спартак је добар противник, али смо покушавали да све оно с тренинга имплементирамо на терен и могу да кажем да ме радује што препознајем те елементе", рекао је Милојевић,

Тренер црвено-белих истакао је добар рад на припремама и закључио да су оне веома напорне за играче.

"Циљ је да радимо на физичкој спреми, али већ сада и на неким додатним елементима. Желимо да будемо максимално спремни за пролећни део сезоне. Наравно, водимо рачуна и о тактичким финесама", закључио је Милојевић.

До краја боравка на Кипру, Звезди предстоје дуели са Младошћу из Лучана (28. јануар) и бугарским Ботевом (1. фебруар).