Влаховић водио Јувентус до победе над Сасуолом

Фудбалери Јувентуса надиграли су Сасуоло са 3:0 на свом терену у последњој утакмици 20. кола Серије А. До победе их је поготцима предводио српски интернационалац Душан Влаховић који је имао и одличну подршку Филипа Костића.

Тим Јувентуса је одлично почео меч и имао иницијативу током целог првог полувремена, а Душан Влаховић је већ у 15. минуту утакмице сјајним поготком са ивице шеснаестерца донео вођство домаћинима и наговестио сигурну победу.

Црно-бели су наставили са нападима уз неколико добрих центаршутева Филипа Костића да би у 37. минуту Душан Влаховић постигао и други гол пласирајући лопту из слободног ударца са неких 18 метара у горњи десни угао гола Сасуола.

Иако је до краја првог дела утакмице Јувентус имао још неколико изгледних шанси, на одмор се отишло без промене резултата.

У наставку је Сасуоло успео да пружи нешто равноправнији отпор, a Влаховић и Филип Костић су замењени у 81. минуту.

У саном финишу меча, у 89. минуту, коначан резултат поставио је резервиста "старе даме" Федерико Кијеза.

У наредном колу клуб из Торина гостује Лећеу.

Сасуло је 14. на табели Серије А са 19 бодова, два више од Вероне која је прва "испод црте".