Милан убедљив против Емполија на гостовању

Фудбалери Милана савладали су у гостима екипу Емполија 3:0 у утакмици 19. кола италијанске Серије А. Истим резултатом Торино је био бољи од Наполија. Лацио је у Удинама био бољи од домаћина 2:1.

Милан се рутинском победом на стадиону "Карло Кастељани" учврстио на трећем месту Серије А.

Гости су контролисали посед лопте, али је Емполи успевао да стигне до гола Мењана који је ипак остао несавладан.

Милан је повео голом Лофтуса-Чика на асистенцију Рафаела Леаа, да би у 31. са беле тачке повисио Оливије Жиру.

Чака Траоре, резервиста из Обале Слоноваче у игру је ушао у 84. минуту, а већ у 88. поставио је коначних 3:0 за росонере.

Лука Јовић није добио прилику на мечу, док је Жиру одиграо свих 90. минута што значи да ће српски репрезентативац највероватније стартовати у утакмици Купа против Аталанте која се игра у среду од 21.

Јан-Карло Симић такође није добио прилику на мечу.

Торино без проблема изашао на крај са Наполијем

Домаћа екипа је убедљиво савладала екипу из Напуља.

До вођства, екипа Игора Јурића стигла је у финишу првог полувремена. Санабрија је на асистенцију Запате донео предност у 43 минуту.

Само четири минута пошто је ушао у игру заменивши Зјелинског Паскал Мазочи је у 50. добио директан црвени картон.

Само два минута касније, у 50. Влашић дуплира предност домаћина да би коначних 3:0 поставио Бонђорно у 66. минуту.

Иван Илић и Вања Милинковић-Савић одиграли су читав меч, док је Немања Радоњић ван састава већ неко време и готово је извесно да ће напустити клуб.

Лацио преживео гостовање у Удинама

Екипа се у Рим враћа са сва три бода, иако је домаћа екипа лако могла до ремија.

Пелегрини је у 12. минуту довео Лацио у предност и поставио коначни резултат у првом полувремену.

Удинезеу Волас  доноси изједначење у 59, да бих коначних 2:1 за екипу из Рима поставио Већино у76. минуту.