Челси бољи од Лутона, Астон Вила надиграла Барнли

Фудбалери Челсија победили су Лутон 3:2 у утакмици 20. кола Премијер лиге. Астон Вила је у Бирмингему савладала Барнли 3:2, Кристал палас је после преокрета био бољи од Брентфорда са 3:1, док је Манчестер јунајтед изгубио од Нотингем Фореста резултатом 2:1.

"Плавци" су уписали важну победу, али је домаћа екипа пружила више него добар отпор, а на крају је могла и до изједначења.

Челси је доминирао у првом полувремену, тим из Лондона је константно нападао и претио голу домаће екипе, док Лутон није упутио ниједан шут ка голу Ђорђа Петровића.

Гости су повели већ у 12. минуту поготком Кола Палмера, да би Мадуеке на асистенцију стрелца првог поготка на мечу био дуплирао предност екипе у 37. минуту.

Кол Палмер је постигао и свој други погодак у 70. минуту.

Лутон је од овог тренутка играо јако растерећено. Већ у 74. минуту постигли су погодак, али је поништен због недозвољене позиције.

У 80. минуту у семафор се уписао Баркли који је смањио заостатак екипе. Адебајо је потом у 87. матирао Петровића и унео неизвесност у последњих неколико минута, али је Челси успео да се одбрани.

Вила на "Вила парку" у последњем минуту уписала победу против Барнлија

Домаћа екипа екипа је била бољи ривал на мечу, али је до победе стигла у самом финишу утакмице.

Повела је Астон Вила у 28. минуту поготком Бејлија, ипак, радост домаћих навијача није дуго трајала, јер је само два минута касније Амдоуни поравнао на 1:1.

Дијаби је ипак у 42. минуту донео нову предност домаћину пре полувремена.

Барнли је поново стигао до изједначења у 71. минуту, али је Даглас Луиз са беле тачке у 82. минуту донео победу Астон Вили.

Сити сигуран против Шефилда

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Шефилд на Етихаду 2:0.

Домаћи тим повео је већ у 14. минуту голом Родрија на асистенцију Фила Фодена, да би Хулијан Алварез у 61. минуту ставио тачку на меч.