Челси тешком муком до победе над Кристал паласом, Петровић поуздан на голу

Фудбалери Челсија победили су Кристал палас резултатом 2:1 у утакмици 19. кола енглеске Премијер лиге.

Челси је дочекао Кристал палас на "Стамфорд бриџу" након што је у претходна четири кола претрпео три пораза. Није ни вечерас блистао, али је уписао преко потребна три бода и 13. узастопну победу у дуелима са Паласом.

Тим Маурисија Покетина се након важног тријумфа пробио међу првих десет на табели и има 25 освојених бодова, док је Палас, који већ осам кола не зна за победу, остао на 18 бодова и могао би ускоро да се нађе у зони испадања ако не подигне форму.

Домаћи су рано повели - већ у 13. минуту голом Мудрика, али је Мајкл Олизе изједначио пред сам крај првог полувремена.

Радовали су се фудбалери Челсија и у 76. минуту, али само накратко - Николас Џексон је хитро реаговао након центаршута Тијага Силве и спровео лопту у мрежу, али су судије у ВАР соби виделе да је био у недозвољеној позицији.

Ипак, помогао је ВАР домаћој екипи у 88. минуту када је Езе неспретно оборио Мадуекеа у казненом простору. Главни судија је показао да се игра настави, али је променио мишљење након што су му колеге саветовале да погледа видео-снимак.

Мадуеке је узео лопту, искористио са беле тачке прилику за коју се сам изборио и поставио коначан резултат - 2:1.

На голу Челсија је и данас, пету утакмицу заредом, био српски голмам Ђорђе Петровић. Неколико пута је одлично интервенисао.

Вулверхемптон убедљив против Брентфорда

У још једној утакмици 19. кола Премијер лиге, Вулверхемптон је, након што је у недељу победио Челси, савладао и екипу Брентфорда резултатом 4:1.

Два гола за Вулверхемптон постигао је Хванг, а по једном су се међу стрелце уписали Лемина и Белегард. Почасни погодак за Брентфорд постигао је Виса.

Манчестер Сити је до победе са 3:1 на гостовању Евертону стигао преокретом у другом полувремену.

Домаћин је повео голом Џека Херисона, који је у 29. минуту био стрелац после велике грешке Родрија.

У другом полувремену Сити је преокренуо у року од 11. минута.

У 53. минуту је Фил Фоден био стрелац после асистенције Бернарда Силве, док је у 64. Хулијан Алварез реализовао пенал.

У 86. минуту Бернардо Силва је постигао прелеп гол са ивице шеснаестерца за коначних 3:1.