Алавес није озбиљна препрека - Ђирона не да прво место

Фудбалери Ђироне победили су на свом терену Алавес резултатом 3:0 у утакмици 17. кола шпанске Ла Лиге. Клуб из Каталоније поново је на челу табеле.

Убедљивом победом над Виљареалом у недељу, Реал Мадрид је померио Ђирону са чела табеле Ла Лиге, али не задуго - трећим тријумфом у низу, Каталонци су поново преузели прво место.

Најпријатније изненађење европског фудбала само једном је поражено од почетка сезоне - од Реал Мадрида. По бод су извукли Атлетик Билбао и Реал Сосиједад у првом колу Ла Лиге, а сви остали су морали да честитају Ђирони, укључујући и Барселону.

Први гол за Каталонце вечерас је постигао Украјинац Артем Довбик у 23. минуту. Предност је дуплирао Порту у 42, па су домаћи мирно могли на одмор.

У 59. минуту поново је мрежу затресао Довбик, овог пута са беле тачке, за коначних 3:0.

Алавес је након деветог пораза у сезони остао на 13. месту на табели са 16 освојених бодова, колико има и Виљареал.