Петровић сачувао мрежу за Челси, Ситијев реми за четврто место

Фудбалери Манчестер ситија одиграли су 2:2 код куће против Кристал паласа у 17. колу Премијер лиге, док је Челси са Ђорђем Петровићем на голу победио као домаћин Шефилд Јунајтед резултатом 2:0.

Популарни "грађани" су против гостију из Лондона прокоцкали два гола предности. Домаће је у вођство довео Грилиш у 24. минуту, а Луис повећао на 2:0 у 54. Матета је смањио на 1:2 у 76. минуту, а потом је Олис у 90+4. минуту голом из пенала шокирао Манчестер сити који ће већ у уторак играти против Ураве полуфинале Светског клупског првенства.

Сити је сада на четвртој позицији са 34 бода. Палас је на 15. месту са 17 бодова.

Челси је против "оштрица" повео у 54. минуту, после сјајне акције и додавања Стерлинга стрелац је био Палмер. Седам минута касније Челси је дуплирао предност, Палмер је био у улози асистента, а гол је постигао Џексон.

На голу Челсија био је Ђорђе Петровић који је успешно сачувао мрежу. Ово је био први старт српског голмана у екипи "плаваца".

Њукасл је прекинуо серију лоших победом против Фулама – 3:0. У 22. минуту гости су остали са десеторицом пошто је Хименез добио црвени картон.

Домаћин је бројчану предност искористио да поведе преко 17-годишњег Мајлија у 57, а Алмирон је седам минута касније повећао на 2:0.

Тачку на меч ставио је Бурн у 82. минуту, после додавања Гимараеша. Саша Лукић је играо за Фулам од 76. минута.

Челси је десетопласани са 22 бода, док је Шефинд Јунајтед је последњи са осам бодова.