Омладинци Црвене звезде ремизирали са Манчестер ситијем

Омладинци Црвене звезде одиграли су нерешено 2:2 против Манчестер ситија у мечу шестог кола Групе Г фудбалске Лиге младих.

Звезда је на стадиону Вождовца повео голом Јована Шљивића који је матирао голмана гостију ударцем са двадесетак метара удаљености.

Изједначио је Ештон Мјур у 36. минуту, али је Звезда у 41. поново повела. Стрелац је био Андрија Максимовић, а асистент Алекса Цветковић.

Резервиста гостију Фарид Алфа-Рупрехт је у 76. минуту поставио коначан резултат, а обе екипе су у финишу меча по једном погађала стативу.

Црвена звезда је окончала такмичење у Лиги младих као трећа у групи са четири бода, испред Јанг бојса захваљујући бољој гол разлици.

Сити је први и директно се пласирао у осмину финала, док ће Лајпциг морати у бараж за пласман у осмину финала.