Лука Јовић стрелац за Милан у поразу од Аталанте, Интер убедљив за повратак на прво место на табели

Фудбалери Аталанте савладали су Милан 3:2 на свом терену у утакмици 15. кола италијанске Серије А. Лука Јовић постигао је други гол за гостујућу екипу. Интер са 4:0 тријумфовао против Удинезеа и вратио се на прво место на табели италијанског шампионата.

Аталанта је стигла до седмог тријумфа ове сезоне, док је Милан уписао четврти пораз. Лука Јовић је постигао други узастопни погодак за "росонере".

Милан је трећепласирана екипа и заостаје за Јувентусом и Интером, док Аталанта заузима седму позицију.

Екипа Аталанте је стигла до вођства у 38. минуту голом Адемоле Лукмана, а Жиру је у трећем минуту надокнаде првог полувремена постигао изједначујући гол за Милан.

У другом полувремену Лукман је поново био стрелац водећег гола за Аталанту у 55. минуту меча.

Српски нападач Лука Јовић је ушао у игру у 72. минуту, а у 80. је постигао погодак за изједначење.

Коначан резултат меча поставио је Луис Мјуријел у 95. минуту игре.

Аталанта ће у наредном колу играти против Салернитане, док ће се Милан састати са Монцом.

Интер убедљив против Удинезеа

Фудбалери Интера убедљиво су савладали екипу Удинезеа 4:0 и тако се вратили на челну позицију италијанског фудбалског шампионата.

Нероазури су питање победника решили већ у првом полувремену, пошто су за седам минута постигли три поготка.

Прво је Чалханоглу био прецизан са беле тачке, на 2:0 повисио је Димарко, да би коналан резултат првог дела поставио Маркус Тирам.

У наставку је виђено мање узбуђења и само један погодак - свој 14. погодак у сезони постигао је најбољи стрелац Серије А Лаутаро Мартинез.

Интер се вратио на прво место на табели са 38 бодова, два више од другопласираног Јувентуса.