Ливерпул преко Паласа до првог места на табели, Борнмут славио на "Олд Трафорду"

Фудбалери Ливерпула савладали су као гости екиу Кристал Паласа 2:1, у првој утакмици 16. кола Премијер лиге. Домаћин повео са беле тачке, али су Салах и Елиот донели преокрет екипи Јиргена Клопа и три бода за врх табеле енглеског шампионата. Борнмут са 3:0 победио екипу Манчестер јунајтеда на "Олд Трафорду".

Мучио се Ливерпул против Кристал Паласа у 16. колу Премијер лиге, али су "црвени" ипак дошли до победе и три бода који су их одвели на врх табеле шампионата.

Јирген Клоп поново је комбиновао састав, па су на терен "Селхерст парка" истрачала петорица нових фудбалера, у односу на пре пар дана против Шефилд јунајтеда.

У првом полувремену није било голова, а гости су повели у 57. минуту, када је Матета био прецизан извођач најстроже казне.

Ливерпул је ипак дошао до преокрета и то највише захваљујући Мухамеду Салаху. Египћанин је прво изједначио резултат у 76. минуту, а онда и асистирао за Харвија Елиота, који је снажним ударцем ван казненог простора донео победу екипи Јиргена Клопа на старту надокнаде времена.

Успели су гости да постигну још један гол до краја меча, али је Луис Дијаз био у офсајду.

Ливерпул је тако преузео прво место на табели Премијер лиге са 37 освојених бодова, једним више од Арсенала који нешто касније игра дерби меч 16. кола против трећепласиране Астон Виле.

Тежак пораз Јунајтеда од Борнмута

Манчестер јунајтед поражен је на свом терену од Борнмута 3:0, чиме је екипа Ерика тен Хага уписала седми пораз у сезони.

Соланке је већ у петом минуту донео предност "трешњицама", да би Билинг и Сенеси у другом полувремену у само пет минута угасили све наде домаћина да може до евентуалног преокрета.

Гости су у финишу меча постигли и четврти погодак, који је поништен после интервенције ВАР собе.

Занимљиво је да је тежак пораз Јунајтеда дошао само дан пошто су Хари Мегвајер и Ерик тен Хаг проглашени за најбољег играча, односно менаџера у Премијер лиги, за новембар месец.

"Црвени ђаволи" остали су седми на табели са 27 бодова, а занимљиво је да Јунајтед ове сезоне није одиграо ниједан реми у Премијер лиги.