Звезда голом Олајинке победила Напредак у Крушевцу

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Напретка у Крушевцу 1:0 у 17. колу Суперлиге Србије. Једини стрелац на мечу био је Питер Олајинка.

Звезда у серији тријумфа, бледо издање против Напретка

Звезда је уписала 13. победу у сезони, док је Напредак убележио девети пораз.

Гости из Београда дошли су до веома важног тријумфа против Напретка због прикључка за првопласираним Партизаном. Тренутна разлика између "вечитих" износи три бода.

Звезда је у Крушевцу одиграла веома споро, међутим ни домаћи фудбалери нису играли у добром ритму.

Једини стрелац на утакмици био је Питер Олајинка у седмом минуту, што је црвено-белима донело предност коју су до краја меча сачували.

Током већег дела игре није било узбуђења, спорадичне акције на обе стране завршавале су се углавном испред шеснаестерца или изгубљеним лоптама у последњој трећини терена.

Занимљиво је да су фудбалери Напретка упутили шест удараца ка голу Звезде, али ниједан није завршио у оквир.

Црвено-бели су тренутно други на табели Суперлиге Србије са 40 бодова, док је Напредак 12. са 17.

Црвена звезда ће у наредном колу дочекати Младост, док ће Напредак гостовати у Новом Саду код Војводине.

Фудбалери Чукаричког победили су раније у Београду крагујевачки Раднички 4:1.

Звезда је савладала Напредак 1:0.

93' Контра завршена лошом реакцијом Хванга

Покушали су фудбалери Звезде да у финишу утакмице дођу до другог гола, али је Хванг успео да упропасти акцију коју је покренуо Ендиај.

Хванг је лоше реаговао и претерао у дриблингу.

91' Зличић запретио

Упутио је Зличић ударац са ивице шеснаестерца у правцу гола Звезде, али је лоше шутирао и лопта је отишла далеко изнад пречке.

90' Три минута судијске надокнаде

86' Ненадовић уместо Љубомирца

Тренер Напретка Гаћиновић је направио још једну промену, уместо Љубомирца играће Ненадовић.

85' Лучић уместо Олајинке

Тренер Звезде је променио Олајинку уместо кога ће играти млади Владимир Лучић.

81' Лукав покушај Хванга

Везни фудбалер Звезде Хванг је шутирао са ивице шеснаестерца у ближи голманов угао и покушао је овим потезом да изненади чувара мреже Напретка, али је Бајић био прибран.

76' Лоша игра оба тима у последњој трећини терена

Фудбалери Напретка и Звезда играју помало незаинтересовано, што се примећује у последњој трећини када је потребан завршни пас ударац.

Готово да током целог меча није било акције за коју би се могло рећи да је корисна, односно која би тимове довела до поготка.

74' Промена у тиму Напретка

Душан Стоиљковић ће играти уместо Ђорђа Јовановића, а Милан Бојовић је заменио Слободана Станојловића.

73' Букари промашио зицер

Направио је сјајан потез Осман Букари и дошао захвљујући дриблингу до ситуације један на један са голманом Напретка, али је веома лоше шутирао, готово незаинтересовано. Резултат остаје 1:0 у корист гостију из Београда.

67' Двострука промена у Звезди

Жан Филип Красо и Јован Мијатовић су напустили терен, а уместо њих ће меч наставити Гејлор Канга и Шериф Ендиај.

62' Први ударац у оквиру гола у другом полувремену

Хванг је убележио први ударац у оквир гола Напретка у другом полувремену, шутирао је са двадесетак метара удаљености, али је голман Владимир Бајић био прибран и отклонио опасност.

60' Краткотрајно узбуђење пред Звездиним голом

Домаћи фудбалери су се одлично поставили приликом напада. Међутим, ударац Јовића је изблокиран, те је само накратко било узбуђења испред гола Омрија Глазера.

57' Вукајловић добио жути картон

Након повлачења Красоа иза леђа на средини терена, Вукајловић је добио жутира картон.

55' Нема конкретних акција

Већи део досадашњег дела игре у другом полувремену одвија се на средини терена. Нема конкретних акција, нити фудбалског жара за тријумфом.

Звезда доминантна у дуелима са Напретком

У последњих 30 мечева одиграних током протеклих 20 година Напредак само једном успео да дође до победе против Звезде, 2017. године.

50' Без узбуђења на почетку другог дела

Друго полувреме утакмице започето је у споријем ритму. Звезда има предност, а Напредак се не труди да угрози госте.

Није било конкретних акција, већ се оне завршавају испред шеснаестерца или изгубљном лоптом.

Почело је друго полувреме

Друго полувреме утакмице у Крушевцу је почело. Фудбалери Звезде су извели ударац којим је меч настављен.

Крај првог полувремена, Напредак - Црвена звезда 0:1

Фудбалери Напретка и Црвене звезде завршили су први део утакмице. Звезда води 1:0, али прво полувреме није пружило лепршавост у игри. Црвено-бели су стигли до раног вођства у седмом минуту голом Питера Олајинке.

Домаћи фудбалери су у финишу упутили два ударца, чиме су показали да се неће помирити са тренутним резултатом. Екипа из Крушевца је искористила грешке у кретњи дефанзиваца гостију, али није успела да надокнади разлику.

Поред стрелца Олајинке, у тиму Звезде се истакао и Осман Букари који је упутио три ударца ка голу противника.

STARSPORT

45' Још два минута меча

44' Напредак запретио у финишу првог дела игре

Ђорђе Јовановић је искористио грешку дефанзиваца Звезде и упутио шут ка Глазеру, али је лопта отишла далеко од гола.

Било је простора да нападач Напретка угрози гол црвено-белих, али је изразито лоше шутирао.

38' Спорији ритам утакмице

Дуел у Крушевцу ушао је у спорији ритам утакмице. Звезда покушава да креира ефикасне акције, али их томе ремете везни и дефанзивни фудбалери Напретка.

28' Настављен је дуел

Глазер је добро, није повређен, а меч је настављен.

27' Прекид утакмице

Омри Глазер је пао на терену услед баченог пиротехничког средства испред њега. Судија је према прописима морао да прекине меч.

19' Звезда повратила контролу

Екипа Звезде је поново успоставила контролу игре на мечу, након двоминутне иницијативе Напретка.

15' Рано вођство Звезди доноси растерећенију игру

Фудбалери Црвене звезде су захвљујући раном поготку примирли игру, те остављају простора домаћим играчима, али Напредак не може да успостави потпуну иницијативу на терену.

7' ГОЛ! Олајинка стелац гола за Звезду, 1:0

Мајсторски потез Питера Олајинке. Примирио је лопту коју му је главом додао Мијатовић, а потом одличним ударцем савладао голамана Напретка за вођство Звезде.

STARSPORT

5' Висок ритам игре на почетку

Фудбалери Напретка и Звезде су у високом ритму започели дуел у Крушевцу. Црвено-бели су покушали преко Јована Мијатовића да дођу до гола већ у другом минуту, али млади нападач није био концентрисан, односно дефанзивци домаћих су му одузели лопту близу њиховог гола.

Напредак је преко Вукајловића покушао да продре до Звездиног шеснаестерца, али није успео да убаци лопту испред голамана Глазера.

Почео је меч

Утакмица у Крушевцу је почела. Први ударац са центра игралишта извели су домаћи фудбалери.

Фудбалери излазе на терен

Предвођени капитенима тима Урошем Љубомирцем и Урошем Спајићем фудбалери Напретка и Звезде излазе на терен.

Судије меча

Главни судија утакмице је Јован Шегрт, његови помоћници биће Светозар Живин и Милан Шутуловић. Четврти судија је Милан Стефановић, а у ВАР соби биће Марко Ивковић и Марко Ђуричић.

Стартна постава Напретка

Владимир Гаћиновић, тренер крушевачког Напретка определио се за 11 играча:

Бајић - С. Јовановић, Ђековић, Маринковић, Вукајловић - Јовић, Крстић - Ђ. Јовановић, Зличић, Љубомирац - Станојловић.

Састав Звезде

Тренер Звезде Барак Бахар се опредилио за следећи састав:

Глазер - Недељковић, Ђига, Спајић, Николић - Мијаиловић - Букари, Хван, Красо, Олајинка - Мијатовић.

Звезда боља у међусобним дуелима

Црвена звезда и крушевачки Напредак су до сада одиграли укупно 66 утакмица.

Црвено-бели су 47 пута однели тријумф, 15 сусрета је завршено нерешеним резултатом, док је екипа Напретка победила на четири меча.

Укупна гол разлика је у корист Звезде и износи 146:48.

Звезда након пораза од Јанг бојса против Напретка

Црвено-бели су у прошлом колу славили против Војводине са 2:1 у Новом Саду, али су потом доживели пораз од Јанг Бојса и елиминисани са међународне сцене, па се максимално посвећују домаћем првенству.

Звезда ће играти с приоритетом тријумфа како би задржала конкурентност са Партизаном за водећу позицију на табели, док је Напредак тренутно на 12. месту са 17 бодова.