Победе домаћина у Бундеслиги, снег отказао меч у Минхену

Фудбалери Лајпцига, Менхенгладбаха и Бохума остварили су тријумфе на својим теренима у утакмицама 13. кола Бундеслиге, док је дуел између Бајерна и Униона отказан због снежних падавина у Минхену.

Само три меча одиграна су у Бундеслиги у стандардном термину од 15.30 часова, пошто је због снега отказана утакмица између Бајерна и Униона.

У све три одигране утакмице победили су домаћини.

Лајпциг је на свом терену дочекао екипу Хајденхајма, а сва три поготка постигнута су у првом полувремену. Опенда и Поулсен донели су два гола предности екипи Марка Розеа, да би коначан резултат поставио Гимбер у финишу првог дела.

Исти резултат био је у дуелу Менхенгладбаха и Волфсбурга, али су на овој утакмици голови виђени у наставку меча.

Домаћин је повео голом Плее са беле тачке, изједначио је Вегхорст, да би три бода Борусији донео Нгуму у 80. минуту.

Бохум је са 3:1 савладао екипу Волфсбурга.

Домаћи су на полувремену имали предност од 2:1, головима Остерхагеа и Бернарда, да би за госте погодио Сванберг.

Коначан резултат у другом полувремену поставио је Антви-Ађеи.

Штутгарт је победом 2:0 над Вердером још увек у трци у самом врху. Трећи су са 30 бодова, лидер је Бајер Леверкузен са 34, а други је Бајерн Минхен са 32 бода.