Подела бодова у Торину - Влаховић и Мартинез стрелци у "дербију Италије"

Јувентус и Интер одиграли су 1:1 у дерби мечу 13. кола Серије А, а голове су постигли Душан Влаховић и Лаутаро Мартинез.

"Дерби Италије" протекао је у уједначеној борби две водеће екипе у Серији А, а Интер је после 13. кола задржао два бода предности у односу на "Стару даму".

Утакмицу у Торину боље је отворила домаћа екипа, која је до предности дошла у 27. минуту - Кијеза је повукао напад по левој страни, сјајно упослио Душана Влаховића, који је прецизним ударцем савладао Зомера.

Ипак, нероазури су до изједначења дошли само шест минута касније, када је Лаутаро Мартинез искористио асистенцију Тирама и затресао мрежу Јувентуса.

Интер је тако задржао два бода предности у односу на Јувентус на челу табеле Серије А.

Рома је са 3:1 савладала екипу Удинезеа, а до тријумфа је дошла головима Дибале и Ел Шаравија у финипу меча.

Фросиноне је био бољи од Ђенове 2:1, голеада у Емполију припала је Сасуолу 4:3, док није било победника у мечу између Каљарија и Монце.