Астон Вила савладала Тотенхем и пришла врху табеле Премијер лиге

Астон Вила у Лондону савладала екипу Тотенхема 2:1, после преокрета, па је екипа Унаја Емерија ушла међу четири најбоља тима у Енглеској.

Фудбалери Астон Виле наставили су са сјајним партијама ове сезоне, пошто су у утакмици 13. кола енглеског шампионата као гости савладали Тотенхем 2:1.

Екипа Унаја Емерија је са нова три бода дошла до деоне трећег места на табели Премијер лиге, после 13 одиграних кола.

Вила је у Лондону дошла до победе после преокрета - Ло Селсо је домаћину донео предност у 22. минуту утакмице, да би изједначење екипи из Бирмингема донео Пау Торес у седмом минуту надокнаде Првог полувремена.

Екипа Ангелоса Постекоглуа покушавала је да дође до нове предности, али су гости претили из контранапада, да би Оли Воткинс у 61. минуту меча поставио коначан резултат.

Вила је сада четврта на табели са 28 бодова, колико има и трећепласирани Ливерпул, док је првопласирани Арсенал на 20.

Тотенхем је пети са 26 освојених бодова.