Италијани, Чеси и Словенци оверили визе за Европско првенство

Фудбалске селекције Италије, Чешке и Словеније играће наредне године на Европском првенству у Немачкој, епилог је утакмица последњег кола квалификација у групама Ц, Е и Х.

Италија је до пласмана на континентални шампионат дошла захваљујући ремију са Украјином у Леверкузену 0:0.

Иако је Украјинцима била неопходна победа за друго место у Групи Ц, "азури" су били ближи победи.

После пропуштеног Мундијалу у Катару, Италију је на Европско првеснтво одвео нови селектор Лучано Спалети.

У другој утакмици групе, Северна Македонија и Енглеска играли су без победника – 1:1.

Енглеска ће на Евро као прва у групи са 20 бодова, Италија је скупила 14, колико и Украјина, Македонија је завршила као четврта са 8 бодова, Малта је на зачељу бз иједног бода.

Чеси су пласман у Немачку оверили победом против Молдавије 3:0.

Доудера, Чори и Соучек били су стрелци за чешки тим, који је тако освојио друго место у Групи Е иза Албаније, која је са Фарским Острвима одиграла 0:0.

Албанија и Чешка завршиле су квалификације са по 15 освојених бодова, Пољска са 11 и Молдавија са 10 остале су без пласмана на Евро, док су као последња екипа у групи завршила Фарска Острва са 2 бода.

Словенија је савладала Казахстан 2:1, што је некадашњој југословенској републици било више него довољно да заузме друго место у Групи Х.

Бенјамин Шешко је донео предност "змајчекима" са беле тачке, изједначио је Оразов на старту другог полувремена, да би коначан резултат поставио Вербић у 86. минуту утакмице

Данска је поражена од Северне Ирске 2:0, док је Финска славила у Сан Марину 2:1.

Данска је прва у групи са 22 бода, колико има и другопласирана Словенија, Казахстан је освојио 18, колико и Финска. Северна Ирска је пета са 9, Сан Марино је квалификације завршио без освојеног бода.