Португалија са свим победама завршила квалификациони циклус, Словачка у Зеници савладала Босну и Херцеговину

Фудбалери Португалије уписали су и десету победу у квалификацијама за ЕП пошто су у Лисабону савладали Исланд са 2:0. Словачка је у Зеници победила Босну и Херцеговину са 2:1. Шпанија је на домаћем терену надиграла Грузију 3:1, Норвешка и Шкотска ремизирале су 3:3.

Португалија је на свом терену победила Исланд 2:0, док је Луксембург у гостима био бољи од Лихтенштајна.

Голове за Португалију постигли су Бруно Фернандеш у првом полувремену и Рикардо Хорта у 66. минуту.

Голове за Шпанију постигли су Робин Ле Норманд у четвртом, Феран Торес у 55. и Лука Лохошвили (аутогол) у 72. минуту.

Шпански фудбалеер Гави повредио се у 26. минуту због чега је у сузама напустио терен. Једини стрелац за госте био је Хвича Кварачелија у 10. минуту.

Шкотска и Норвешка су одиграле без голова. Шпанија је квалификације за ЕП 2024. завршила на првом месту на табели са 21 бодом, док је Шкотска друга са 17. Ове две селекције ће играти на ЕП у Немачкој.

Норвешка је трећа са 11 бодова, док је Грузија четврта са осам. Кипар је последњи без бодова. Грузија ће играти у плеј-офу за пласман на ЕП 2024. захваљујући Лиги нација.

Селекција Словачке победила је у Зеници репрезентацију Босне и Херцеговине 2:1 у мечу групе Ј квалификација за ЕП 2024.

БиХ је повела аутоголом Патрика Хровоског у 49. минуту. Словачка је стигла до победе головима Роберта Боженика у 52. и Лубомира Сатке у 71. минуту.

БиХ је меч завршила са фудбалером мање, пошто је у 63. минуту искључен Ренато Гојковић.

Португалија је квалификације у групи Ј завршила са свих 10 победа и 30 бодова. Словачка је друга са 22, па ће ове две селекције играти на ЕП у Немачкој. Луксембург је трећи са 17 бодова, док је Исланд четврти са 10.

БиХ је такмичење завршила на петом месту са девет бодова, док је Лихтенштајн последњи без бодова.

Селекције БиХ и Луксембурга ће играти у плеј-офу за пласман на ЕП 2024. на основу резултата у Лиги нација.