Црна Гора победом против Литваније одржала наду о пласману на ЕП, Мађарска у последњем минуту извукла бод у Бугарској

Репрезентације Бугарске и Мађарске ремизирале су у Софији 2:2 у утакмици 9. кола квалификација за Европско првенство у Немачкој. Селекција Црне Горе савладала је Литванију у Подгорици 2:0 чиме је продужила наде о пласману на Евро.

Бугарска је била близу да упише прву победу у квалификацијама за Европско првенство, али је гостујућа екипа у последњем минуту судијске надокнаде стигла до бодова.

Мађари су током читавог меча контролисали посед лопте, а имали су и знатно већи број шутева ка голу ривала.

Мађарска је повела већ у 10. минуту голом Адама на асистенцију Собослаја. Делев је у 24. минуту поравнао резултат.

У 36. минуту Антов је добио други жути картон, па је домаћа екипа остала са играчем мање.

И Мађарска је у 57. минуту остала са играчем мање, пошто је Керкез такође добио двоструки жути картон.

Десподов је потом у 78. минуту постигао гол са беле тачке, да би коначних 2:2 поставио Петков аутоголом у последњем минуту судијске надокнаде.

Репрезентација Црне Горе победила је селекцију Литваније, што значи да ће Србији за сигуран пласман на конинентални шампионат бити потребан реми на утакмици са Бугарском.

Голове за Црну Гору постигли су Едвин Куч у трећем и Стеван Јоветић у 48. минуту. Бугарска и Мађарска су раније вечерас у Софији одиграле без победника, 2:2.