Астон Вила надиграла Фулам, Ливерпул убедљив против Брентфорда

Фудбалери Астон Виле наставили су са добрим играма у Премијер лиги, пошто су у утакмици 12. кола савладали Фулам 3:1. Ливерпул је на домаћем терену рутински са 3:0 савладао екипу Брентфорда. Вест Хем је после преокрета био бољи од Нотингем Фореста.

Фудбалери Астон Виле уписали су осму победу од старта сезоне, чиме су се учврстили на петој позицији.

Домаћа екипа била је бољи ривал током читавог меча, а првенствено у првом полувремену.

Астон Вила је повела у 27. минуту аутоголом Антонија Робинсона.  На 2:0 повисио је Мекгин у 42. и ставио тачку на први део игре.

У наставку је Фулам заиграо растерећеније, имао неколико добрих прилика, али је домаћа екипа прва дошла до гола.

Мрежу Леноа затресао је Воткинс након додавања Бејлија у 64. минуту. Фулам је до гола стигао у 70. минуту преко Хименеза.

Ливерпул је на домаћем терену убедљиво савладао Брентфорд 3:0.

Домаћа екипа боље је отворила меч, о чему сведоче и два гола Нуњеза у 22. и 27. минуту који су поништени због недозвољене позиције након интервенције из Вар собе.

Салах ипак у 39. доводи Ливерпул у вођство на асистенцију поменутог Фавида Нуњеза.

Исти фудбалер у 62. минуту на додавање Тсимикаса постиже други гол на мечу и дуплира предност своје екипе, да би Диого Жота у 74. ставио тачку на утакмицу.