Хајденхајм нанео нови пораз Штутгарту

Фудбалери Хајденхајма победили су на свом терену Штутгарт резултатом 2:0 у мечу 10. кола немачке Бундеслиге.

Фудбалери Штутгарта, који су доживели други узастопни пораз у Бундеслиги, имали су прилику да поведу у 57. минуту, али Силас није искористио пенал.

Голове за Хајденхајм постигли су Јан Шопнер у 70. и Тим Клајиндинст у четвртом минуту надокнаде времена.

Штутгарт се налази на трећем месту на табели Бундеслиге са 21 бодом, а у наредном колу на свом терену ће играти са Борусијом Дортмунд.

Хајденхајм је на 13. позицији са 10 поена, а у наредном колу Бундеслиге гостоваће Бајерну.

У ранијем термину Волфсбург и Вердер су одиграли без победника, 2:2.

Стрелци за Волфсбург били су Вацлав Черни у 37. и Кевин Паредес у 59. минуту. Голове за Вердер постигли су Марвин Дукш у седмом и Рафаел Боре у 65. минуту.

Волфсбург је на деветом месту са 13 бодова, а Вердер је на 12. позицији са три бода мање.

У наредном колу, Волфсбург ће гостовати код Борусије Менхенгладбах, док ће Вердер дочекати Ајнтрахт.