Наполи се враћа у шампионску форму, Интер бољи од Аталанте

Фудбалери Наполија савладали су као гости Салернитану 2:0, у утакмици 11. кола Серије А и тако се прикључили врху табеле италијанског шампионата. Интер у Бергаму савладао Аталанту 2:1 и задржао прво место на табели Серије А.

После нешто лошијег старта сезоне, Наполи полако улази у шампионску форму и приближава се врху табеле Серије А - у 11. колу савладана је Салернитана 2:0.

Нису Наполитанци имали много проблема на стадиону "Ареки", по један погодак постигли су у оба полувремена, али не може се рећи ни да је домаћи тим био безопасан.

У врло изједначеном првом полувремену, Наполи је до предности дошао већ у 13. минуту голом Ђакома Распадорија.

Домаћин се трудио да дође до изједначења, али у томе није успео, да би други део у потпуности припао екипи Рудија Гарсије.

Салернитана је у другом полувремену упурила само два ударца ка голу ривала, да би победу Наполија оверио Ељиф Елмас у 82. минуту утакмице.

Наполи је привремено преузео четврто место на табели са 21 бодом.

Интер ће остати на првом месту и после 11. кола, потп је у дербију рунде у Бергаму савладао Аталанту 2:1.

Гости су повели голом Чаланоглуа са беле тачке у 40. минуту, да би предност нероазура удвостручио Лаутаро Мартинез у 57. минуту.

Аталанта је дала све на напад, што је делимично донело резултат, пошто је коналан резултат поставио Скамака у 61. минуту.

Екипа Ђан Пјера Гасперинија меч је завршила са играчем мање, пошто је у зауставном времену искључен Рафаел Толои.

Интер сада има пет бодова предности у односу на другопласирани Јувентус, који у недељу игра против Фјорентине.