Ђирона не посустаје - преокрет у Памплони за прво место Ла Лиге

Фудбалери Ђироне савладали су гости екипу Осасуне 4:2 и преузели прво место на табели шпанског шампионата од мадридског Реала. Бетис бољи од Мајорке 2:0, реми Селте и Севиље 1:1.

Екипа Ђироне била је велико изненађење на старту Ла Лиге, али екипа тренера Мичела после своје утакмице 12. кола на првом месту на табели и то захваљујући преокрету у Памплони.

Каталонци су повели против Осасуне у 16. минуту голом Мартина, да би домаћини дошли до преокрета головима Хрвата Анта Будимира у 25. и 55. минуту утакмице на "Ел Садару".

Ипак, гости су смогли снаге да начине јиш један преокрет и до краја меча постигли још три поготка.

Украјинац Довбик је у 71. минуту донео изједначење, његов земљак Циганков вођство у 80. минуту, да би Гарсија у 90. поставио коначан резултат.

Ђирона је прва на табели са три бода више у односу на мадридски Реал, који свој меч 12. кола игра у недељу против Ваљекана.