Лацио пеналом у последњем минуту победио Фјорентину, Аталанта убедљива против Емполија

Фудбалери Лација савладали су 1:0 Фјорентину у последњој утакмици 10. кола Серије А.

Поготком Ћира Имобилеа из пенала Лацио је дошао до пете првнествене победе.

Домаћин на "Олимпику" се тако са 16 бодова попео на седмо место и на тек бод заостатка управо над Фјорентином на шестој позицији. Лацијали са три победе у низу у наредном колу гостују код Болоње, док Фјорентина игра код куће са Јувентусом.

Аталанта је била надмоћна на гостујућем тернеу против Емполија са 3:0, а бриљирао је Ђанлука Скамака с два гола и асистенцијом. Први је постигао у петом минуту, па је проиграо Купмајнерса за 2:0 у 29. минуту. Скамака до другог гола долази у 51. минуту.

Тим из Бергама је четврти на табели са 19 бодова, Емполи је у зони испадања са седам бодова.

Наредни ривал Аталанте је лидер првенства Интер, а Емполи игра против Фросинонеа.