Сити на "Олд Трафорду" убедљив против Јунајтеда

Манчестерски дерби припао је Ситију пошто је у мечу 10. кола на чувеном "Олд Трафорду" савладао домаћина, екипу Јунајтеда са убедљивих 3:0.

Ерлинг Холанд и читав Манчестер јунајтед након ове утакмице имају по 11 постигнутих погодака у досадашњем току шампионата.

Сити је доминирао током читавог меча, како у поседу лопте, тако и у покушајима на гол Онане.

Пресинг и константни напади екипе Пепа Гвардиоле исплатили су се у 26. минуту када је Ерлинг Холанд искористио пенал који је гостима досуђен након прегледавања ВАР снимка.

До полувремена није било промене резултата, мада су ообе екипе имале по једну добру прилику.

У другом делу игре, утакмица се претворила у потпуну доминацију фудбалера Манчестер ситија.

Већ у 49. минуту Ерлинг Холанд је добро скочио и главом савладао Онану други пут на мечу.

Сити је од овог тренутка имао низ добрих акција, али нису могли до новог гола, све до 80. минута када је Фил Фоден искористио добро додавање Ерлинга Холанда.

У осталим мечевима Евертон је у гостима био бољи од Вест Хема 1:0, Астон Вила је на домаћем терену савладала Лутон 3:1, Брајтон и Фулам су ремизирали 1:1м док је Ливерпул био убедљив против Нотингем фореста.