Реми Борусије Дортмунд и Ајнтрахта

Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта ремизирали су са екипом Борусије из Дортмунда 3:3 у утакмици деветог кола Бундеслиге. Бајер Леверкузен је савладао екипу Фрајбурга 2:1.

Борусија је у овај меч ушла као велики фаворит са пет узастопних лигашких победа, као и са низом од шест везаних мечева у свим такмичењима без пораза.

Домаћин је боље отворио утакмицу. Ајнтрахт је повео већ у осмом минуту голом Мармуша са беле тачке.

Већ у 24. исти играч се поново уписује у стрелце и дуплира резултат на 2:0. Борусија је током првог периода имала више лопте у ногама, контролисала је игру, али није могла до гола све до самог финиша.

Сабицер у надокнади првог полувремена успева да смањи заостатак гостију на 2:1.

Мукоко у 54. минуту доноси изједначење гостима након што се најбоље снашао у гужви у шеснаестерцу.

Чаиби у 68. минуту доноси нову предност домаћој екипи и то након добре акције и рутинског решавање један на један ситуације са голманом.

Борусија се није предавала, Хулијан Брант је у 82. минуту поново поравнао резултат. Могли су гости до коначног преокрета да им је досуђен једанаестерац када је у судијској надоканди у казненом простору оборен Нико Шлотербек.

Бајер Леверкузен је савладао екипу Фрајбурга 2:1.

Вирц је у 36. минуту донео предност домаћој екипи. Хофман је у 50. минуту дуплирао предност домаће екипе, да би коначних 2:1 поставио Гулде у 70. минуту.