Осам погодака Бајерна за 45 минута, Штутгарт поражен од Хофенхајма

Фудбалери Бајерна савладали су екипу Дармштата 8:0, у утакмици деветог кола Бундеслиге. У првом полувремену виђена три црвена картона, сви голови постигнути у наставку меча. Штутгарт на свом терену поражен од Хофенхајма 2:3, победе Вердера, Менхенгладбаха и Аугсбурга на својим теренима. Лајпциг убедљив против Келна 6:0.

Изузетно занимљив меч одиграли су Бајерн и Дармштад у Минхену, а на крају су Баварци остварили веома убедљив тријумф - 8:0.

У првом полувремену утакмице није било голова, али је било узбуђења, три црвена картона и један поништен гол.

Већ у 4. минуту Јошуа Кимих је зарадио искључење, али су потом гости остали без два играча на терену - због црвених картона искључени су Гјасула и Маглица.

У наставку је Бајерн искористио предност играча више и постигао чак осам голова. Хет-трик уписао је Хари Кејн, два пута су се у листи стрелаца нашли Сане и Мусијала, док је један погодак постигао искусни Томас Милер.

Бајерн је тако преузео прво место на табели Бундеслиге са 23 бода, једним више од Леверкузена који у недељу игра дерби против Дортмунда.

Штутгарт је прекинуо серију одличних резултата и пропустио прилику за прво место, пошто су "Швабе" изгубиле на свом терену од Хофенхајма 2:3.

Промел и Вегхорст су у првом делу донели велику предност гостима, Фукрич је смањио резултат, да би нови ударац Штутгарт задао Сков у 66. минуту. Коначан резултат меча поставио је Ундав у 74. минуту.

Аугсбург је истим резултатом на свом терену савладао екипу Волфсбурга, Борусија је у Менхенгладбаху била боља од Хајденхајам, док је Вердер победио екипу Унион Берлина 2:0.

У последњој утакмици дана, Лајпциг је на свом терену савладао екипу Келна 6:0.

Већ у првом полувремену "бикови" су имали четири гола предности, да би у наставку дотукли "јарчеве".