Сити се мучио се Брајтоном, Њукасл убедљив против Паласа

Фудбалери Манчестер ситија савладали су на свом терену екипу Брајтона 2:1, у једном од дербија деветог кола Премијер лиге. Њукасл убедљив против Паласа (4:0), Вулвси преокренули у Борнмуту (2:1), Брентфорд сигуран против Барнлија (3:0). У дуелу између Нотингем фореста и Лутона није било победника (2:2).

Манчестер сити тријумфовао је против Брајтона, теже него што се очекивало, чиме је екипа Пепа Гвардиоле преузела прво место на табели Премијер лиге.

Сити је у већем делу сусрета контролисао игру, имао лепу предност, али су гости у завршници меча постигли погодак, натерали Акаџија да заради црвени картон и озбиљно припретили "грађанима".

Хулијан Алварез је на асистенцију Докуа донео предност Ситију већ у 7. минуту, да би Холанд у 19. искористио грешку одбране гостију и поставио резултат првог полувремена.

Брајтон је у наставку заиграо агресивније, што је екипи Роберта де Зербија донело и резултат - Ансу Фати је у 73. минуту смањио на 2:1.

У финишу меча искључење је зарадио Мануел Аканџи, али гости нису имали снаг да дођу бар до бода.

Сити је тако претекао екипу Ливерпула на првом месту на табели и ту ће остати бар док своје мечеве не одиграју Арсенал и Тотенхем.

Њукасл је био убедљив против Кристал Паласа, а домаћин је већ на полувремену имао три гола предности - стрелци су били Марфи, Гордон и Лонгстаф, да би коначан резултат поставио Калум Вилсон у 66. минуту утакмице.

Вулвси су до бодова у Борнмуту дошли после преокрета. Билинг је петом донео предност "трешњицама", али су Куња у 47. и Калајџић у 87. минуту донели бодове "вуковима".

Брентфорд је био убедљив против Барнлија на свом терену, головима Висе, Ембеума и Годоса, док је дуел Нотингем фореста и Лутана завршен без победника - 2:2.

У првој утакмици дана, Ливерпул је био бољи од Евертона у Мерсисајд дербију, док се од 18.30 у дербију кола састају Челси и Арсенал. Дуел два Јунајтеда, шефилдског и манчестерског, на програму је од 21.00 час.