Салах решио "Мерсисајд дерби", Ливерпул привремено на челу Премијер лиге

Фудбалери Ливерпула савладали су екипу Евертона у градском дербију 2:0 и привремено преузели прво место на табели Премијер лиге. Двоструки стрелац на мечу био је Мухамед Салах.

"Мерсисајд дерби" по обичају донео је много узбуђења, велику борбу и победу Ливерпула - "црвени" на "Енфилду" били бољи од Евертона минималним резултатом.

Екипа Јиргена Клопа сасвим заслужено је освојила нова три бода у градском дербију и избила на прво место на табели Премијер лиге са 20 бодова, колико имају Тотенхем и Арсенал уз одигран меч мање.

Ливерпул је доминирао током свих 90. минута, а посао домаћој екипи био је олакшан после црвеног картона који је зарадио Ешли Јанг у финишу првог полувремена.

Евертон се добро бранио, али је у 75. минуту досуђен пенал за "црвене", пошто је лопта у руку погодила Тарковског, а Салах је био неумољив извођач најстроже казне.

Нису гости успели да припрете Алисону, а у зауставном времену Ливерпул је извео брзу контру, а асистенцију Нуњеза Салах је спровео у мрежу гостију и поставио коначан резултат меча.