Данска сигурна против Казахстана, Италија оправдала улогу фаворита у дуелу са Малтом

Репрезентација Данске у фудбалу савладала је Казахстан 3:1 у седмом колу Групе Х квалификација за Европско првенство. Фудбалери Италије били су сигурни против селекције Малте 4:0 у Групи Г.

Данска је на свом терену била боља од Казахстана и уписала је пети тријумф у квалификацијама и налазе се на деоби првог места са Словенијом са по 16 бодова.

Данци су повели у 36. минуту, а стрелац је био Јонас Винд. На петнаестоминутну паузу екипа Данске је отишла са два гола предности. Други погодак постигао је Роберт Сков у 46. минуту меча.

Сков је био прецизан и у другом полувремену у 56. минуту. Казахстан је смањио предност два минута касније, стрелац је био Јан Вороговскиј.

Италија боља од Малте

Репрезентација Италије је победом над Малтом уписала трећу победу у Групи Ц квалификација за шампионат Европе.

У првом делу меча, изабраници селектора Лучана Спалетија постигли су два гола. У 23. минуту је Ђакомо Бонавентура постигао водећи гол, а Доменико Берарди је повисио резултат за Италијане у 46. минуту.

Берарди је био прецизан и у другом делу утакмице, у 64. минуту, а у четвртом минуту надокнаде времена коначан резултат је поставио  Давиде Фратеси.