Барселонин "кикс" против Гранаде, Ђирона најбољепласирани каталонски клуб у Ла Лиги пред паузу

Фдубалери Барселоне и Гранаде одиграли су 2:2 у мечу деветог кола Ла Лиге.

Ко би рекао да ће једног дана Ђирона бити изнад каталонског "комшије" Барселоне на табели Ла Лиге?

Новајлија у овој сезони Гранада је била близу сензације и победе на свом терену. "Шок гол" у првом минуту Брајана Сарагосе, па још један од истог играча у 29. минуту довели су домаћина у неприкладну ситуацију.

Ублажио је тензију Ламине Јамал у 45+1. минуту првог полувремена за 2:1. Одолевала је Гранада током читавог другог полувремена, све до саме завршнице кад Серхи Роберто доноси изједначење у 85. минуту.

Барселона са освојеним једним бодом их је накупила 19, што је ставља на треће место на табели. Изнад су Реал Мадрид са 24 и Ђирона са 22 бода.

Гранада је у зони испадања на претпоследњем месту са шест бодова.

У десетом колу Барселона игра против Атлетик Билбаа на "Камп ноу". Градана гостује код Осасуне.