Белингем наставља да бриљира у Ла Лиги, Реал убедљив против Осасуне

Фудбалери Реал Мадрида савладали су Осасуну 4:0 у мечу деветог кола Примере.

Феноменални двадесетогодишњи Енглез Џуд Белингем дошао је до осам голова на исто толико мечева у Ла Лиги. Последња два су завршила у мрежи Осасуне.

Први је Енглез постигао у деветом минуту на асистенцију Данија Карвахала. То је био и резултат првог полувремена.

Белингем долази до другог поготка у 56. минуту. Проиграо га је Валверде, који другу асистенцију на утакмици уписује у 65. минуту за гол Винисијуса Жуниора. Бразилац је уз гол уписао и асистенцију, његово додавање је у 3:0 претворио Хоселу. Постојала је и прилика за пети гол Реала, али је Хоселу промашио пенал у 84. минуту.

Реал Мадрид са 24 бода је на првом месту шпанског првенства са 24 бода, два више од Ђироне која је са 1:0 победила Кадиз на гостовању. Барселона је трећа са 20 бодова и утакмицом мање.

Мадриђанима следи гостовање код Севиље после репрезентативне паузе. Осасуна игра код куће са Гранадом.