Њукасл декласирао ПСЖ, Сити убедљив против Лајпцига

Фудбалери Њукасла савладали су у другом колу Леге шампиона француски ПСЖ са убедљивих 4:1. Манчестер сити је у гостима био бољи под Лајпцига са 3:1.

Фудбалери Манчестер ситија вратили су се на победнички колосек, Ерлинг Холанд одиграо је још један меч у лиги шампиона без гола.

Сити се иако резултат то не говори ипак мучио у првих неколико уводних минута

"Грађани" су као гости савладали Лајпциг са 3:1 у утакмици 2. кола групе Г Лиге шампиона.

Тим Пепа Гвардиоле до победе је стигао головима Фодена у 25., Алвареза у 84. и Докуа у 90+2. минуту. Једини гол за домаћина постигао је Опенда у 48. минуту.

Утакмицу вечери пружили су Њукасл и ПСЖ, домаћин је тријумфовао 4:1.

ПСЖ је од почетка меча имао више лопте у ногама, али ју је тешко преносио у последњу трећину терена.

Са друге стране Њукасл је скоро сваки пут кад би прешао половину терена направио неку прилику.

Голове за енглески тим постигли су Алмирон у 17., Бурн у 39., Лонгстаф у 50. и Скјер у 90+1. минуту. Гол за Пари Сен Жермен постигао је Ернандез у 56. минуту.

У овој групи Дортмунд и Милан ремизирали су без голова.

У групи Х победе су забележиле гостујуће екипе. Шахтјор је након преокрета тријумфовао у Антверпену са 3:2, а онда је Барселона голом Ферана Тореса у првом минуту надокнаде првог полувремена однела сва три бода.

У Групи Е, Атлетико Мадрид је после преокрета стигао до победе против Фејнорда.

Гости су повели аутоголом Ермоса у седмом минуту, да би четири минута касније изједначио Мората.

Ханко је у 34. минуту поново донео предност Фејднорду, да би Гризман "маказицама" у последњем минуту надокнаде првог полувремена поравнао на 2:2.

Победоносни гол за Атлетико постигао је Мората у 47. минуту, на почетку другог полувремена.

Лацио је такође  после преокрета у гостима савладао екипу Селтика 2:1.

Домаћин је повео преко Фурукашија на асистенцију О'Рајлија у 12. минуту.

Италијанска екипа стигла је до изједначења голом Већина на асистенцију Ромањолија у 29. минуту.

Педро у самом финишу меча, у судијској надокнади 90+6' минуту доноси победу Лацију. Шпански фудбалер највише је скочио и лопту главом послао у мрежу.