Реал бољи од Наполија пред пуним "Марадоном"

Фудбалери Реал Мадрида победили су Наполи на гостовању резултатом 3:2, у занимљивом мечу другог кола групе Ц Лиге шампиона.

Тим Карла Анчелотија био је у заостатку, али су до полувремена успели да стигну до преокрета, након чега је уследило исто толико динамично и друго полувреме.

Кепа је после корнера отишао у празно, Натан је шутирао главом и погодио пречку, да би Лео Остигард све "разгрнуо" и закуцао лопту у мрежу за ерупцију одушевљења на "Марадони".

Казна због опуштања након постигнутог гола стигла је убрзо након лошег додавања капитена Ди Лоренца у 27. минуту.

Поклон лопту Белингем је проследио Винисијусу, који је рутински погодио други угао и донео изједначење Реалу.

Белингем је потом у 34. минуту соло продором стигао прво до шеснаестерца Наполија а потом и до гола којим је донео предност краљевском кллубу на полувремену.

Наполи је до изједначења стигао већ у 54. минуту тако што је Пјотр Зјелински уз помоћ стативе реализовао сумњиво досуђен пенал.

У наставку меча обе екипе имале су неколико добрих прилика да дођу до предности, али је Реал ипак већом иницијативом на средини терена изборио нови погодак.

Федерико Валверде је у 78. минуту ставио тачку на меч коначним резултатом 3:2 у корист Реала.

Реал је први у групи са шест бодова, док Наполи има три.